РС и матица

Брнабић: У политици САД према Србији више нема црвених линија – то је огроман помак

НАГЛАСИЛА ДА ЈЕ ТО БИЛО ПОТПУНО НЕЗАМИСЛИВО ДО ПРИЈЕ САМО ОСАМ-ДЕВЕТ МЈЕСЕЦИ
  • „Косово је незаобилазна тема, оно што је урађено пре 10 година (признавање једнострано проглашене независности Косова) није фер према Србији и није у складу с међународним правом. Ми желимо компромис јер желимо мир и стабилност“

ПРЕМИЈЕРКА Ана Брнабић оцијенила је у Њујорку да у америчкој политици према Србији више нема „црвених линија“ што је огроман помак који је донедавно био незамислив.

„Чини ми се да у америчкој политици према Србији више нема црвених линија и то је највећи могући помак који није био замислив до пре осам, девет месеци. Изражавамо велику захвалност свим људима у администрацији председника (САД Доналда) Трампа“, навела је Брнабић за РТС у Њујорку, гдје учествује на засједању Генералне скупштине УН.

Она је казала да ће питање Косова бити централна тема у њеном предстојећем разговору с помоћником америчког државног секретара за Европу и Евроазију Весом Мичелом.

„Србија даје све од себе, Србија се у дијалогу с Приштином понаша одговорно, храбро, паметно, а чини ми се да Приштина нема ниједну од тих особина“, рекла је председница Владе Србије.

Брнабић је навела да ће у ноћашњем говору Генералној скупштини УН представити „све реформе које је Србија спровела у претходне четири године“ и додала да ће говорити о регионалној стабилности, европским интеграцијама, дигитализацији, подршци образовању и младим људима у Србији, као и о Косову.

„Косово је незаобилазна тема, оно што је урађено пре 10 година (признавање једнострано проглашене независности Косова) није фер према Србији и није у складу с међународним правом. Ми желимо компромис јер желимо мир и стабилност“, рекла је српска премијерка.

Она се осврнула и на свој данашњи састанак с америчким министром трговине Вилбуром Росом, рекавши да је веома важно што је иницијатива за сусрет дошла од самог Роса.

Навела је да је с њим разговарала о компанијама Бехтел, Мајкросфт, Ен-Си-Ар, Оракл, Моторола и другим фирмама које послују у Србији.

„Разговарамо о доласку Бехтела у Србију већ неколико месеци, али морамо да будемо обазриви и одговорни према новцу пореских обвезника. Очекујемо добру понуду од тако велике и значајне фирме“, казала је Брнабић.

(Бета)

 

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар