Вјере Главно

Методије и Никчевић разговарали и са копредседницом „црногорског кокуса“ Пингри

КОНГРЕСМЕНКА ИМ РЕКЛА ДА ЋЕ СЕ ПОЗАБАВИТИ СТАЊЕМ ЉУДСКИХ ПРАВА У ЦРНОЈ ГОРИ
  • Пингри се срела и са предсједником Скупштине Црне Горе, Иваном Брајовићем, који је искористио позив за традиционални „Молитвени доручак“, да се у Вашингтону нађе пар дана раније, довољно да се обавијести о томе шта је изасланство Епископског савјета Српске Православне Цркве у Црној Гори ових дана радило у главном граду САД

НА КРАЈУ свога вишедневног боравка у Вашингтону, у духу миротворства Светога оца и првоучитеља  нашега Саве, који је у тешка времена латинског поробљавања Балкана походио и пријатеље и непријатеље своје земље, и православне и инославне, очински настојећи да их приволи мирним рјешењима свих несугласица и сукоба, изасланици Епископског савјета Српске Православне Цркве у Црној Гори, Његово Преосвештенство, епископ диоклијски, г. Методије, и протојереј-ставрофор Радомир Никчевић, састали су се са представницима канцеларије госпође Чели Пингри, чланице Конгреса, која обавља функцију копредседавајућег тзв. „црногорског кокуса“ у Конгресу САД.

„Кокусима“ се у Конгресу САД називају удружења његових чланова који се окупљају по основу заједничког мишљења, заједничких ставова и начела у вези са одређеном проблематиком, у овом случају у вези са проблематиком државе Црне Горе.

Током састанка изасланство Епископског савјета упознало је са жаљењем канцеларију гђе Пингри са чињеницама угрожености људских права и озакоњеног прогона Српске Православне Цркве у Црној Гори.

Сама гђа Пингри се у току дана срела са предсједником Скупштине Црне Горе, Иваном Брајовићем, који је искористио позив за традиционални „Молитвени доручак“, да се у Вашингтону нађе пар дана раније, довољно да се обавијести о томе шта је изасланство Епископског савјета Српске Православне Цркве у Црној Гори ових дана овдје радило.

Упркос свим његовим покушајима да у својим сусретима и са другим америчким државним службеницима порекне недобронамјерност многих досадашњих, а прије свега ових посљедњих законодавних потеза црногорске државе према Српској Православној Цркви и њеним Епархијама у Црној Гори, гђа Пингри изразила је јасно своју личну забринутост и, подсјећајући да су за Конгрес САД људска права и њихово поштовање ствар од суштинског значаја, истакла да ће она сама темељно размотрити тамошње стање људских права и надзирати њихову заштиту.

https://mitropolija.com/2020/02/06/zavrsena-visednevna-posjeta-izaslanika-episkopskog-savjeta-vasingtonu/

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар