Иранци због Трампових претњи напустили преговоре у Луцерну

ЗАПРЕТИО ТЕХЕРАНУ УНИШТЕЊЕМ АКО ОРМУЗ НЕ БУДЕ ОТВОРЕН И „ЗУЗДАН ХЕЗБОЛАХ“
22. јуна, 2026
  • Амерички лидер изјавио и да би Вашингтон могао да „успостави контролу над Ормуским мореузом ако буде потребно“
  • Хосеин Корбанзадех, члан иранске преговарачке делегације: „Преговори између Ирана и САД неће се наставити док се не заврше војне акције Израела у Либану“
  •  Шеф иранске преговарачке делегације, Мохамед Багер ГАЛИБАФ Американцима: „Будите опрезнији са својим изјавама; наше оружане снаге су спремне да одговоре. Шта год да кажете, ми ћемо деловати“

Извор: Факти

ИРАНСКА делегација је напустила преговоре у Луцерну са представницима САД. Због претњи америчког председника Доналда Трампа, објавила је техеранска новинска агенцији Тасним.

Додала је: „Учинила је то у знак протеста због Трампових претњи“.

Трамп је претходно запретио Ирану уништењем ако Ормуски мореуз не буде отворен.

Амерички лидер је изјавио и да би Вашингтон могао да „успостави контролу над Ормуским мореузом ако буде потребно“.

Хосеин Корбанзадех, члан иранске преговарачке делегације, саопштио је:

„Преговори између Ирана и САД неће се наставити док се не заврше војне акције Израела у Либану. То је била најдискутованија тема у разговорима. Ако се рат у Либану не заврши, преговори се неће наставити“.

Трамп претио Ирану даљим нападима и ако Техеран „не преузме контролу над проиранским групама у Либану“.

Шеф иранске преговарачке делегације, Мохамед Багер Галибаф, поручио је да САД:

„Будите опрезнији са својим изјавама; наше оружане снаге су спремне да одговоре. Шта год да кажете, ми ћемо деловати“.

Leave a Reply

Discover more from Све о Српској

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading