Иранци због Трампових претњи напустили преговоре у Луцерну

- Амерички лидер изјавио и да би Вашингтон могао да „успостави контролу над Ормуским мореузом ако буде потребно“
- Хосеин Корбанзадех, члан иранске преговарачке делегације: „Преговори између Ирана и САД неће се наставити док се не заврше војне акције Израела у Либану“
- Шеф иранске преговарачке делегације, Мохамед Багер ГАЛИБАФ Американцима: „Будите опрезнији са својим изјавама; наше оружане снаге су спремне да одговоре. Шта год да кажете, ми ћемо деловати“
Извор: Факти
ИРАНСКА делегација је напустила преговоре у Луцерну са представницима САД. Због претњи америчког председника Доналда Трампа, објавила је техеранска новинска агенцији Тасним.
Додала је: „Учинила је то у знак протеста због Трампових претњи“.
Трамп је претходно запретио Ирану уништењем ако Ормуски мореуз не буде отворен.
Амерички лидер је изјавио и да би Вашингтон могао да „успостави контролу над Ормуским мореузом ако буде потребно“.
Хосеин Корбанзадех, члан иранске преговарачке делегације, саопштио је:
„Преговори између Ирана и САД неће се наставити док се не заврше војне акције Израела у Либану. То је била најдискутованија тема у разговорима. Ако се рат у Либану не заврши, преговори се неће наставити“.
Трамп претио Ирану даљим нападима и ако Техеран „не преузме контролу над проиранским групама у Либану“.
Шеф иранске преговарачке делегације, Мохамед Багер Галибаф, поручио је да САД:
„Будите опрезнији са својим изјавама; наше оружане снаге су спремне да одговоре. Шта год да кажете, ми ћемо деловати“.