Мацут: Радује ме што је здравствени систем Српске потпуно отпоран и кадровски попуњен

ПРЕДСЈЕДНИК ВЛАДЕ СРБИЈЕ ПОСЈЕТИО УНИВЕРЗИТЕТСКИ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР СРПСКЕ
23. јуна, 2026
  • Ђуро МАЦУТ: Импресиониран сам стручним и сваким другим нивоом напретка УКЦ-а, посебно у областима кардиохирургије. Моја жеља је била да се напредак постигне и у области ендокринологије, уз боље образовање и научно профилисање младих стручњака. Србија на том плану стоји увек раме уз раме са Српском
  • Министар здравља и социјалне заштите РС Ален ШЕРАНИЋ: Мацут гостујући професор на бањалучком Медицинском факултету. Значајна је његова подршка овдашњем развоју ендокринологије, али и других медицинских и здравствених програма, те здравствене заштите у Српској

Извор: РТРС

ПРЕДСЈЕДНИК Владе Србије Ђуро Мацут изјавио је током посјете Универзитетском клиничком центру Републике Српске у Бањалуци да ће успјешна сарадња Републике Српске и Србије у области здравства бити настављена и унапријеђена.

– Наша сарадња је дуготрајна и већ утемељена, може бити ефикаснија и боља. Такође, можемо унаприједити сарадњу наших универзитета, влада и људи – рекао је Мацут након посјете Одјељењу ендокринологије Клинике за унутрашње болести УКЦ-а.

Истакао је да је импресиониран стручним и сваким другим нивоом напретка УКЦ-а, посебно у областима кардиохирургије.

– Моја жеља је била да се напредак постигне и у области ендокринологије, уз боље образовање и научно профилисање младих стручњака. Србија на том плану стоји увек раме уз раме са Српском – рекао је Мацут.

Мацут је изразио задовољство што је здравствени систем Републике Српске потпуно отпоран, те кадровски попуњен и оспособљен.

Вршилац дужности директора УКЦ-а Републике Српске Никола Шобот рекао је да је установа коју води увијек имала одличну стручну, едукативну и научну сарадњу са здравственим сектором Србије.

– УКЦ је растао и развијао се управо на тој сарадњи коју намјеравамо да унапређујемо и након ове посјете премијера Мацута – рекао је Шобот и захвалио Мацуту за све што је до сада урадио за развој УКЦ-а, медицинске струке и ендокринологије у Републици Српској.

Мацут је Одјељење ендокринологије посјетио заједно са руководством УКЦ-а Српске, министром здравља и социјалне заштите Републике Српске Аленом Шеранићем и деканом Медицинског факултета у Бањалуци Ранком Шкрбићем

Шеранић је навео да је Мацут гостујући професор на бањалучком Медицинском факултету и да годинама сарађује са овдашњим ендокринолозима.

– Значајна је његова подршка овдашњем развоју ендокринологије, али и других медицинских и здравствених програма, те здравствене заштите у Српској – рекао је Шеранић и додао да је важна Мацутова подршка напретку, ангажовању и образовању младих стручних кадрова.

Leave a Reply

Discover more from Све о Српској

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading