Минић: Све у БиХ треба да буде по договору – свако мијешање и наметање споља је неприхватљиво

- Премијер указао да у политичком Сарајеву нема позитиних комантара поводом одласка Кристијана Шмита или приједлога Роналда Џонсона за новог америчког амбасадора у БиХ
Извор: РТРС
СВЕ што се дешава у БиХ треба да буде искључиво ствар договора и било какво наметање споља и мијешање је неприхватљиво, поручио је данас новинарима у Бањалуци премијер Републике Српске Саво Минић.
– Сваки коментар који се односи на изјаве политичког Сарајева, када је у питању Енглеска, Њемачка и Велика Британија, сав онај дио Европе који је био на страни политичког Сарајева, а неправедно поступао према Републици Српској, наравно да иде у контекст те изјаве – истакао је Минић коментаришући изјаву потпредсједника Републике Српске Ћамила Дураковића да је кандидат за британског премијера Енди Бернам „велика нада за БиХ“.
Минић је навео да политичко Сарајево не коментарише позитивно ствари као што је одлазак Кристијана Шмита или приједлог Роналда Џонсона за новог америчког амбасадора у БиХ.
– Показали смо да амбасадори који долазе у БиХ не долазе ту да би представљали земље из којих долазе и да буду радо виђени гости него да буду дио одређених политичких процеса, што није добро – истакао је Минић.