Главно Свијет

Италија пред увођењем ограничења слободе кретања по старосним групама

ПОЧЕТКОМ МАЈА БИЋЕ ДОЗВОЉЕНО ПОКРЕТАЊЕ МОДНЕ И АУТОМОБИЛСКЕ ИНДУСТРИЈЕ
  • Пословни објекти који добију дозволу за рад мораће да поштују строга правила која ће укључивати чишћење  два пута дневно, коришћење средстава за дезинфекцију, употребу заштитних маски и рукавица, као и држање међусобне раздаљине од барем једног метра

ПРАВИЛА о ограничењу слободе кретања по старосним групама и поновно отварање модне и аутомобилске индустрије су међу најделикатнијим поглављима плана који разматра италијанска влада за наредну фазу сузбијања епидемије вируса ковид-19 у тој земљи.

Састанци о новим правилима за покретање производних активности од 4. маја и за слободу кретања грађана биће одржани сутра и у понедјељак, а очекује се да ће кроз неколико дана поједине компаније из модне и аутомобилске индустрије, али и грађевинске са малим ризиком добити „зелено свјетло“.

Разматрају се ограничења за грађане старије од 70 година, с обзиром да спадају у најрањивију категорију становништва, али у оквиру ширег плана, посебно за оне којима је неопходна помоћ.

За омладину биће, барем на почетку, строгих ограничења и неће бити могуће окупљање више од две, три особе, уз обавезу држања безбједне међусобне раздаљине.

Према ријечима званичника, примијећено је да се дјеца највише одупиру ношењу маски, али напомињу да ће ношење заштитне маске бити обавезно јер многи од њих могу бити асимптоматични преносиоци вируса.

Италијански лист Коријере дела сера пише да премијер Италије Ђузепе Конте не жури са потписивањем новог декрета јер намјерава да најпре разговара са партнерима, лидерима региона и локалним властима.

Пословни објекти који добију дозволу за рад мораће да поштују строга правила која се односе на чишћење у два наврата дневно, коришћење средстава за дезинфекцију, употребу заштитних маски и рукавица, као и држање међусобне раздаљине од барем једног метра.

Италија је једна од земаља које су најтеже погођене пандемијом ковид-19, који је у тој земљи однео више од 22.000 живота и прва је европска земља која је увела драстичне мјере карантина на цијелој територији, а које су продужене до 3. маја.

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар