Одабрано Свијет

Кина у 24 тачке одбацила оптужбе Трампа и Помпеа да је крива за пандемију

НАВОЂЕЊЕМ ЛИНКОЛНОВИХ РЕЧИ, ПОРУЧИЛА ИМ: НЕ МОЖЕТЕ ОБМАНУТИ ЦЕО СВЕТ
  • У документу Министарства спољних послова НРК се наглашава да су прави извори коронавируса новог типа далеко од подручја у којима је инфекција први пут откривена. Дакле: далеко од Кине.
  • Пекинг за пример наводи: да је вирус сиде први пут дијагностикован у Сједињеним Државама, мада не потиче из Сједињених Држава
  • Кина наводи да је већ у јануару увела потпуну блокаду Вухана, која је укинута тек у априлу. Наглашавајући да јој је било потребно време да схвати и проучи природа новог вируса, придодала је да је Италија увела карантин и друге строге мере тек након што је избила на врх у свету у погледу смртности од коронавируса
  • Пекинг подсећа да је већ 31. децембра обавестио СЗО о случајевима необичне упале плућа у Вухану“ и да су информације о томе обишле светске медије. А да је већ 3. јануара 2020. почео да пружа правовремене информације СЗО, као и релевантним земљама, укључујући Сједињене Државе

КИНА је – посебним документом који садржи 24 тачке – одговорила на тврдње и оптужбе државног врха Сједињених Држава, пре свих Доналда Трампа и Мајка Помпеа, да је крива за пандемију коронавируса.

Документ је објављен на сајту кинеског Министарства спољних послова, а његови  аутори детаљно анализирају и оповргавају митове и лажне оптужбе против Пекинга.

Мото целог документа су речи америчког председника Абрахама Линколна: Можете неко време да варате део народа, па и цео народ, али не можете стално да варате цео народ.

У првом одељку документа аутори указују на неоснованост и некоректност термина „кинески вирус“ или „вирус Вухан“ које је често користио и сам Доналд Трамп. И указује да никаквим научним подацима нису потврђене претпоставке да је кинески град Вухан извор новог коронавируса

У документу се наглашава да су прави извори коронавируса новог типа далеко од подручја у којима је инфекција први пут откривена. Дакле: далеко од Кине.

Пекинг за пример наводи: да је вирус сиде први пут дијагностикован у Сједињеним Државама, мада не потиче из Сједињених Држава.

Пекинг такође одбацује верзију да је вирус Covid-19 створен у лабораторијама вирусолошког института у Вухану. Навео је да сви доступни подаци указују на природно порекло вируса.

У документу се побија и тврдња да је Кина могла да успостави контролу над вирусом у раним фазама епидемије у Вухану, али да то није учинила већ је још својим грађанима дозволила да слободно путују у Милано, Њујорк и другде по свету, што је довело до глобалног ширења заразе.

Кина је навела да је већ у јануару увела потпуну блокаду Вухана, која је укинута тек у априлу.

Признајући да је вирус пре такве блокаде већ успео да изађе изван града, Министарство спољних послова НРК наглашава да је било потребно време да се схвати и проучи природа новог вируса.

Овоме је придодало: да је Италија увела карантин и друге строге мере тек након што је избила на врх у свету у погледу смртности од коронавируса.

Да би се оповргле оптужбе да је Пекинг покушавао да у првој фази прикрије димензије епидемије, у документу се даје потпуна хронологија догађаја из тих дана.

Наводи се да се први извештај локалних власти о сумњи на случајеве упале плућа појавио 27. децембра 2019, а да су кинески епидемиолози истог дана започели истрагу о инциденту.

Такође: да је Пекинг већ 31. децембра обавестио канцеларију СЗО у земљи о случајевима необичне упале плућа у Вухану. Са подсећањем да су те информације тада обишле светске медије.

Кинеско министарство је подсетило и да је Пекинг већ 3. јануара 2020. почео да пружа правовремене информације СЗО, као и релевантним земљама, укључујући Сједињене Државе“.

У документу стоји и да је 7. јануара 2020-те Кинески центар за контролу и превенцију болести идентификовао први сој новог коронавируса, а да је 12. јануара њена Национална здравствена комисија доставила СЗО податке о генетском секвенцирању вируса.

http://fakti.org/kina/kina-%09u-24-tacke-odbacila-optuzbe-trampa-i-pompea-da-je-kriva-za-pandemiju

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар