- „Нико неће сносити санкције којима је дипломатско-конзуларним представништвима запријетила министар иностраних послова у Савјету министара Бисера Турковић за неистицање заставе БиХ. То је континуитет злоупотребе положаја и Министарства и министра“
- „Република Српска је за појединце из опозиције у Србији далеко иностранство којег би се најрадије одрекли. Никада не би показали интерес за Републику Српску чим су склони да врше дисквалификацију, умјесто да се заложе да Срби из Српске имају аутоматско држављанство Србије и по том основу предвиђена права“
- „Хрватска је сваком Хрвату у БиХ дала држављанство и у овоме нико не види проблем. Нашли су се неки смутљивци у Србији који су се одједном сјетили Републике Српске коју нападају и кажу да смо мање вриједни, умјесто да желе да добијемо аутоматско државаљанство Србије“
МИЛОРАД Додик, предсједник СНСД, рекао је да се залаже за то да свако докаже поријекло своје имовине, поготову јавни службеници, али да то не треба да буде „хајка на вјештице“.
Додик је истакао да је тематика Закона о поријеклу имовине суштински ријешена законодавством Републике Српске, али да је због јавне перцепције о томе било неопходно предложити закон о утврђивању поријекла имовине.
Говорећи о Приједлогу закона о утврђивању поријекла имовине и посебном порезу на имовину који би, на приједлог Клуба посланика СНСД-а, требао да се нађе сутра пред Народном скупштином, Додик је рекао да је тај законски приједлог прошао јавну расправу и да би и опозиција требала да га подржи.
„За то сам да свако докаже поријекло своје имовине, поготово јавни службеници, али то не треба да буде хајка на вјештице. Тачно се зна шта ради Пореска управа, шта раде ови други органи. Они ће утврдити шта није било у складу са законом и предузимаће мјере“, рекао је Додик новинарима у Бањалуци.
Додик, који је и српски члан Предсједништа БиХ, изјавио је да је Република Српска организовано друштво и има правни систем у оквиру којег ће рјешавати свако питање злоупотребе закона.
Коментаришући наводе појединих представника опозиције у Републици Српској да закон о утврђивању поријекла имовине никада неће доћи на дневни ред парламента, Додик је рекао да се „никада не зна шта је њима важно“.
„Када сарађујете са међународном заједницом онда вас оптуже како сте миљеник. Када не сарађујете– онда дестабилизујете мир и тако даље. Ваљда је то њихов вокабулар на који они имају право“, рекао је Додик.
Народна скупштина Републике Српске требало би да на сутрашњој сједници размотри Приједлог закона о утврђивању поријекла имовине и о посебном порезу на имовину.
Додик: Турковићева злоупотребила положај, нико неће сносити санкције
Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик рекао је да нико неће сносити санкције којима је дипломатско-конзуларним представништвима запријетила министар иностраних послова у Савјету министара Бисера Турковић за неистицање заставе БиХ.
Додик сматра да је то континуитет злоупотребе положаја и Министарства и министра.
„Мислим да људи то све више данас разумију. Она то сматра својом прћијом већ одавно. Једино надлежно мјесто за спровођење спољне политике је Предсједништво БиХ, а она тамо више не долази нити може више да учествује као кредибилна, нити као извјештач“, рекао је Додик новинарима у Бањалуци.
Он је оцијенио да прописивање овакве одлуке више говори о немоћи, него о моћи.
„Не знам шта сад она хоће, да амбасадори носе у џепу заставу и чим изађу из аута да је рашире“, рекао је Додик.
Министар иностраних послова у Савјету министара Бисера Турковић прописала је одлуку којом запосленима у том министарству и дипломатско-конзуларним представништвима /ДКП/ налаже употребу заставе, грба и химне БиХ, а у противном поручује слиједе санкције.
Опозиција у Србији најрадије би се одрекла Српске
Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је да је Република Српска за појединце из опозиције у Србији далеко иностранство којег би се најрадије одрекли.
„Никада не би показали интерес за Републику Српску чим су склони да врше дисквалификацију, умјесто да се заложе да Срби из Српске имају аутоматско држављанство Србије и по том основу предвиђена права“, рекао је данас новинарима Додик, коментаришући тврдње дијела опозиције у Србији да Српска напредна странка за предстојеће изборе прикупља гласове у Републици Српској.
Он је истакао да опозиција из Србије вербално напада људе из Српске који се годинама суочавају са комплексним процедурама да би добили држављанство Србије.
„Хрватска је сваком Хрвату у БиХ дала држављанство и у овоме нико не види проблем. Нашли су се неки смутљивци у Србији који су се одједном сјетили Републике Српске коју нападају и кажу да смо мање вриједни, умјесто да желе да добијемо аутоматско државаљанство Србије“, рекао је Додик у Бањалуци.
Додик: Досегнута знања конкурентна и регионално и глобално
Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је да је Економски факултет у Бањалуци мјесто гдје се људи могу образовати по најбољим стандардима и досегнути знања која могу да буду конкурентна, не само у Републици Српској него и регионално и глобално.
Честитајући декану, наставном кадру и свим студентима 47 година рада, Додик је рекао да је претходних година и деценија од формирања ове високошколске установе било веома тешко подигнути и одржати стандард који факултет данас има.
„Економски факултет је једна од наших најважнијих институција у високом образовању. Многи свршени студенти, докторанди су данас важни људи у нашим институцијама и друштву, а неки од њих су постали важни широм свијета“, рекао је Додик новинарима прије свечане академије поводом 47 година рада факултета.
Додик је указао на чињеницу да је власт у континуитету одговарала на сваки захтјев који је долазио са Економског факултета, а који се односио на уређење објекта, као и обезбјеђивање логистике за успјешну наставу.
„У оваквим институцијама важно је да оне буду перјанице економске мисли у Републици Српској. Та друштвена одговорност факултета треба да буде још већа него што смо је гледали до сада“, нагласио је Додик.
Према његовим ријечима, Република Српска мора отворити простор да стручњаци са факултета буду инволвирани у многе програме који се реализују у Републици Српској, јер нема ниједног који не подразумијева економску анализу.
Додик је напоменуо и да ће факултет ускоро обиљежити 50 година постојања, истичући да је мало институција које су преживјеле тешка времена распада бивше земље и очувале дигнитет.
Додај коментар