- Предсједник РС: Нећемо прихватити било какав евентуални позив из Квинте, уколико би на састанку сједио представник Британије. Они су мешетари који су уништили стабилност српског народа кроз историју и они су највеће су штеточине за српски народ, а то показују и у БиХ и на Космету
- „Странци креирају атмосферу кршења Резолуције 1244 на Косову и Метохији, прије свега земље Квинте предвођене САД и Великом Британијом, док су остале земље, попут Италије, трабанти и прате те политике“
ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске и лидер СНСД-а Милорад Додик изјавио је да ће веома брзо представници Српске и Србије покушати да креирају заједнички национални и народни одговор на притиске и лажи против српског народа у БиХ и на Косову и Метохији.
Додик је истакао да је већ рекао да неће прихватити било какав евентуални позив из Квинте, уколико би на састанку сједио представник Британије.
– Они су мешетари који су уништили стабилност српског народа кроз историју и они су највеће су штеточине за српски народ, а то показују и у БиХ и на Космету“, рекао је Додик након сједнице Извршног комитета СНСД-а
Напоменуо је да је очигледно да странци креирају атмосферу кршења Резолуције 1244 на Косову и Метохији, прије свега земље Квинте предвођене САД и Великом Британијом, док су остале земље трабанти, попут Италије и прате те политике јер не желе да се са њима компромитују због „неког Косова и позиције Србије“.
– Зато је виљдиво да они „билдају“ мишиће и привременим властима у Приштини сада силом намећу рјешења која су неодржива за српску националну заједницу – рекао је Додик.
Додику је драго што предсједник Србије Александар Вучић одлучно брани интересе Срба на Косову и Метохији.
Послије квалфикација премијера привремених институција у Приштини Аљбина Куртија на рачун Српске, Додик је истакао да представници Српске неће дозволити да грађани са личним картама такозваног Косова улазе у БиХ, без обзира што је нешто о томе договорено у оквиру Берлинског процеса.
Додик је подсјетио да Српска има више легитимитета него такозвано Косово, које није признало више од пола земаља у УН.
Додај коментар