- „Ми уважамо геополитичку чињеницу да је наша држава постала чланица НАТО-а, али смо свјесни чињенице да се то десило у Скупштини, без референдума, посебно имајући у виду да нас је НАТО бомбардовао 24. марта 1999. године. То бомбардовање трајало је пуних 79 дана, а прве жртве биле су у Црној Гори. Процентуално и по броју жртава и по уништеној инфраструктури Црна Гора је више страдала него Србија“
ЈЕДАН од лидера Демократског фронта Милан Кнежевић изразио је наду да ће нова црногорска Влада прекинути праксу ћутања о свим болним темама, па и о НАТО агресији на СР Југославију (СРЈ), те да ће се коначно чути истина о том догађају који је, како каже, имао велике посљедице по Црну Гору.
Кнежевић, који је и лидер Демократске народне партије, рекао је да је „Црна Гора постала члан НАТО савеза, захваљујући лажном државном удару и монструозном судском политичком поступку, који је имао за циљ да Демократски фронт представи као антидржавне елементе само зато што су се залагали за одржавње референдума о учлањењу Црне Горе у Алијансу“.
„Ми уважамо геополитичку чињеницу да је наша држава постала чланица НАТО-а, али смо свјесни чињенице да се то десило у Скупштини, без референдума, посебно имајући у виду да нас је НАТО бомбардовао 24. марта 1999. године. То бомбардовање трајало је пуних 79 дана, а прве жртве биле су у Црној Гори. Процентуално и по броју жртава и по уништеној инфраструктури Црна Гора је више страдала него Србија“, тврди Кнежевић за ИН4С.
Он је нагласио да је „карактеристика претходног режима било ћутање о томе шта се дешавало за вријеме НАТО агресије“.
„Никада се није повела ниједна озбиљна дебата, нити јавна расправа са представницима НАТО-а и са члановима породица жртава и противницима учлањења Црне Горе у НАТО“, рекао је Кнежевић.
Кнежевић је истакао да је овај догађај и даље једнако драматичан са аспекта страдања народа, као и прије 22 године.
„Очекујем да ће Влада Црне Горе са премијером Здравком Кривокапићем показати довољно сензибилитета и државне мудрости да отвори расправу на ову тему и на све болне теме како би се суочили са недавном прошлошћу која нас и даље дијели“, истиче Кнежевић.
Додај коментар