- „У неким земљама ЕУ постоје одређене симпатије према косовском премијеру Аљбину Куртију. Постојале су симпатије према Куртију и код дела наше јавности док није почео да прича о великој Албанији“
ПРЕДСЈЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да је сигуран да САД неће одустати од захтјева Приштини у вези испуњења услова за отпочињање дијалога са Београдом.
Вучић је у Ваљеву, послије обиласка фабрике намјенске индустрије Крушик, оцијенио и да нема „никаквих сумњи“ да у неким земљама ЕУ постоје „одређене симпатије“ према косовском премијеру Аљбину Куртију.
„Постојале су симпатије према Куртију и код дела наше јавности док није почео да прича о великој Албанији“, навео је Вучић.
Предсједник Србије изјавио је и да зна многе из иностранства који су заинтересовани за уништење војне индустрије Србије.
Након посјете ваљевској војној фабрици Крушик, Вучић је рекао да постоје стране фирме које су зарадиле на проблемима с којима се Крушик суочавао, алудирајући на негативни публицитет који је та фабрика имала послије афере са минобацачким минама.
Вучић је рекао да ће се та фабрика суочавати са проблемима негативног имиџа у годинама које долазе али да он не жели да све актуелне проблеме припише догађајима из септембра прошле године већ да је спреман да се обави независна форензичка ревизија и да се утврди ко све није добро радио свој посао.
„Разговарао сам са малим бројем радника. Они су срећни што смо дошли и што покушавамо да преузмемо бригу за запослене. И то је њихово основно осећање. Све друго да вам причам, ко ту кога криви, без везе је, непотребно и бесмислено“, рекао је Вучић.
Одговарајући на питање у евентуалној улози компаније Југоимпорт СДПР, Вучић је рекао да је то веома важно предузеће за војну индустрију Србије и да ће се провјерити да ли су они добро радили свој посао, али да не мисли да је то срж проблема.
Вучић је рекао да је и Војска Србије имала релативно мале наруџбине од фабрика војне индустрије, јер су многа оруђа била јако дуго у фази развоја, али да су сада полако почела да улазе у серијску производњу због чега се може очекивати да се наруџбине повећају.
„Ја сам спреман да разговарам о свим разлозима због којих смо дошли у овакву ситуацију, после рекордне 2018. године. Има ту и смањене потражње. Биће већих улагања од наше војске, када нова оруђа буду улазила у наоружање. А много проблема је било у последњим годинама, спољне околности нису биле добре“, рекао је он.
Предсједник је најавио да ће, упркос свим тим проблемима, Србија сачувати одбрамбену индустрију и тежити да опреми своју војску најбољим могућим оружјем.
(Бета)
Додај коментар