Азербејџанци искористили фотографију која нема никакве везе ни са Србијом, ни са новим конфликтом са Јерменијом
- И Грузија и Азербејџан су под америчком контролом. Зато провладин hakkin.az пропитује званични Тбилиси без обазирања на чињеницу да Јерменија није ни под каквим ембаргом на куповине (испоруке) оружја и муниције
- Азербејџан готово у потпуности снабдева Грузију гасом
ГРУЗИЈСКА опозиција затражила је од власти да се хитно изјасни поводом тврдње познатог азербејџанског интернет ресурса hakkin.az да су Русија и Србија преко територије Грузије наоружавале Јерменију.
Hakkin.az је објавио и да је јерменска армија претходних дана користила управо то оружје у оружаним сукобима са азербејџанском. И навео да су Јермени српским минобацачима „тукли Товуз“. Место код когјег је дошло до конфликта.
Први су почели Азербејџанци, али о томе у Бакуу „мудро ћуте“.
Саломе Самадашвили, чланица Уједињеног националног покрета (странке бившег шефа државе Михаила Сакашвилија), рекла је: „Ако се информације потврде, испоставиће се да Грузија крши међународне норме, а такође да допушта Русији да испоручује оружје (Јерменији).“
Указала је да је hakkin.az провладин медиј и додала:
„Наши односи са Азербејџаном, са нашим стратешким партнером, због овога ће се погоршати“.
У тексту hakkin.az се наводи да су „у Јерменију … из Русије, стигли камиони КамАЗ са лансерима за вишецевне ракетне бацаче Града и минобацачком муницијом“. И да су прошли кроз Грузију.
Јерменске оружане снаге су у борбама претходних дана – тврди hakkin.az – углавном користиле минобацаче разних калибра:
„Ове чињенице су изазвале озбиљну забринутост и огорчење азербејџанске стране. Како је Грузија дозволила испоруку муниције и војне опреме преко своје територије? Зар званични Тбилиси није пре неколико година увео забрану транзита оружја и војне опреме за Јерменију?“
И Грузија и Азербејџан су под америчком контролом. Зато hakkin.az пропитује званични Тбилиси без обазирања на чињеницу да Јерменија није ни под каквим ембаргом на куповине (испоруке) оружја и муниције.
Азербејџан готово у потпуности снабдева Грузију гасом.
Додај коментар