- Сада је за само недељу дана социјалну помоћ државе затражило 3,3 грађана САД који су изгубили посао, а пре 38 година – „само“ 695.000
- The Washington Post: Рецесија је у САД већ почела. Почетком априла укупан број незапослених премашиће 40 милиона!
АМЕРИКА воли да је број један у свету. Воли и да тиме маше – кад год може, а и да то другима набија на нос.
Ево примера како успешно престижу све друге, а и саме себе, обарајући своје сопствене рекорде.
Сједињене Државе су поткрај дана 26. марта 2020-те избиле на прво место у свету по броју заражених корона вирусом новог типа.
Ујутро 26. марта биле су треће – после Кине и Италије, па престигле и једну и другу током једног јединог дана.
Током 26. марта САД су имале 13.685 новорегистрованих заражених, па су тако стигле до рекордне укупне бројке – 81 896. Уз 1.174 умрла.
Сада је Кина друга (са 81.285 заражених), а Италија трећа (са 80.589).
Други рекорд је интерни, али такође рекорд са непријатним и далекосежним последицама.
Досад је 3,3 милиона Американаца, који су због епидемије остали без посла, затражило државну социјалну помоћ за незапослене. Заправо, за само недељу дана.
Ово је званични податак америчког Министарства рада. Утолико је значајнија што је број људи који су остали без посла више од четири пута већи од претходног америчког рекорда те врсте.
Тај рекорд је забележен још 1982-ге. Тада је социјалну потпору за губитак посла затражило 695.000 Американаца.
Антитрамповски дневни лист The Washington Post објавио је да су неки новорегистровани морали да сатима чекају да власти преко наменског сајта или телефона приме њихову пријаву да су изгубили посао и да траже социјалну помоћ.
Исти лист тврди да је рецесија у САД већ почела и да ће почетком априла укупан број незапослених у САД премашити 40 милиона!
Још указује да ће стварни број незапослених бити знатно већи јер социјалну помоћ неће моћи да траже сви који су се претходних недеља и месеци преселили из државе у државу, фрилансери, они који су недавно променили посао…
Сенат САД је одобрио закон који омогућава трамповој администрацији да са 2 трилиона долара помогне америчким породицама (сваки одрасли треба да добије по 1200 долара) и мањим компанијама.
Ово је највећи пакет владине помоћи у историји САД.
Додај коментар