- Милован ДРЕЦУН: Можда би у једном тренутку притисак око чланства Космета у УН могли мало да олакшамо ако би почели да следимо политику ЕУ ка Русији
- Додао: Морамо да видимо докле ћемо моћи да трпимо штету која нам се наноси јер не следимо политику ЕУ према Русији. Кад штета буде већа од користи, мораћемо нашу политику да коригујемо ако хоћемо да се боримо за наше интересе
РУСКИ званичници би требало да имају мало више разумевања за положај Србије, изјавио је председник скупштинског одбора за КиМ Милован Дрецун и додао да ће Београд у једном тренутку морати да се одлучи да прибегне неким врстама санкције ка Русији.
– Ако би до тога дошло, нико не би требало да подстиче унутрашњу нестабилност у Србији, то не би требало да буде интерес ни Запада, ни пријатељских земаља – рекао је он за Танјуг.
Дрецун је оценио да је ситуација за Србију сложена, да је све испреплетано.
– Не знате где да сечете, како год да сечете биће штете – рекао је он.
Изгледа да Србија нема маневарски простор, оценио је Дрецун и додао да јој је подршка Русије потребна у УН око Косова, а и енергетски смо, подсећа, зависни од ње.
– Можда би у једном тренутку притисак око чланства Космета у УН могли мало да олакшамо ако би почели да следимо политику ЕУ ка Русији – рекао је он.
Додао је да га изненађује што Русија сама не препозна тежину ситуације у којој се Србија налази иако њихови званичници говоре да се врши снажан притисак на Србију.
– Руси су заузети својим проблемима, али и нас гурају у нове проблеме – рекао је он.
Говорећи о предлогу Француске и Немачке, Дрецун је рекао да ће Србија морати о томе да размишља, те да се то не може само гурнути у страну.
Оценио је да су питање КиМ и колико ћемо следити спољну политику ЕУ првенствено према Русији – повезана.
– Морамо да видимо докле ћемо моћи да трпимо штету која нам се наноси јер не следимо политику ЕУ према Русији. Кад штета буде већа од користи, мораћемо нашу политику да коригујемо ако хоћемо да се боримо за наше интересе – поручио је он.
Дрецун је истакао да за Србију није прихватљиво ништа што Косово претвара у државу са пуним међународно-правним капацитетом, односно чланство у УН.
– Ако Косово постане чланица УН, никад се више не врати у састав Србије, то за нас није прихватљиво – нагласио је он.
(Танјуг)
Додај коментар