- „Џозеф Макарти у поређењу са специјалним истражитељом Робертом Мјулером и његовом бандом демократа изгледа као беба. Ово је први лов на вјештице!“
- За примјер је навео The New York Times и текст у којем је савјетник Бијеле куће Дон Макган (који је свједочио о „руском мјешању“) назван „пацовом“: „Неспособни The New York Times објавио је да је Макган постао пацов попут Никсоновог савјетника Џона Дина. Једина истина је да сам ја Макгану и другима дзоволио да дају исказе иако то нисам морао. А дао сам јер немам шта да скривам и једино тражим отвореност и да се овај ужасни лов на вјештице већ једном заврши“
ДОНАЛД Трамп назвао је истрагу о наводним везама његовог изборног штаба с Русијом „макартизам најгоре врсте“ и поновио да нема ништа да крије.
„Колико је само људских судбина већ сломљено на правди Бога – ово је макартизам у свом најгорем виду. Мјулер и његова банда демократа одбијају да траже праве преступе на другој страни, а медији су – још гори. Макарти у поређењу са Мјулером и његовом бандом изгледа као беба. Ово је први лов на вјештице!“
Макарти (1908-1957) био је републикански политичар који је од 1947. до 1957. као сенатор заступао државу Висконсин. Најпознатији је по томе што је на почетку Хладног рата оптуживао низ истакнутих појединаца да су прикривени комунисти, а цио низ институција, укључујући највише државне органе, да врве од совјетских агената. Његове активности, често критиковане као модерни лов на вјештице, добиле су израз макартизам.
Макарти је 1954. јавно осрамоћен пошто се испоставило да ни за једну од својих оптужби нема доказа. Сматра се једном од најнегативнијих личности у америчкој историји 20. вијеку.
Трамп је у низу порука на Твитеру навео да нема ништа да крије и да захтјева транспарентност у „одвратном и намјештном лову на вјештице“ који треба да се оконча.
Његове критике долазе два дана послије чланка у Њујорк тајмсу. Бивши директор америчке Централне обавјештајне агенције (CIA) Џон Бренан изјавио да му је Трамп укинуо приступ обавјештајним подацима зато што је његов предизборни штаб био у дослуху с Русијом како би утицао на изборе и сада очајно жели да оконча истрагу специјалног истражитеља.
У суштини, било је само питање дана када ће предсједник САД дјеловање својих политичких противника изједначити са макартизмом.
Утолико није никакво изненађење ни што је поново критиковао либерално-глобалистичке медије наводећи да су произвођачи „лажних вијести“ које су претворене у „непријатеље народа“.
За пример је навео The New York Times и текст у којем је савјетник Бијеле куће Дон Макган (који је сведочио о „руском мешању“) назван „пацовом“:
„Неспособни The New York Times објавио је да је Макган постао пацов попут Никсоновог савјетника Џона Дина. Једина истина је да сам ја Макгану и другима дозволио да дају исказе иако то нисам морао. А дао сам јер немам шта да скривам и једино тражим отвореност и да се овај ужасни лов на вјештице већ једном заврши“.
У Сједињеним Државама. ево, чак ни свог предсједника не остављају на миру поводом тобожњег „руског мјешања“ у тамошње изборе. Све траје дуже од годину и по, аа Трампов савјетник за националчну безбједност, Џон Болтон, већ је изјавио да се у Вашингтону страхује од могућег мјешања Кине, Ирана и Сјеверне Кореје у америчке конгресне међуизборе ове јесени.
Додао је и Русију, али њу више због „мјешања из 2016-те“.
Додај коментар