Свијет

Двадесет научника из САД, Аустралије и Британије: И мутације су доказ да корона вирус није вјештачки

ТВРДЕ: НЕМА ДОКАЗА ДА `ПОБЈЕГАО` ИЗ КИНЕСКОГ ИНСТИТУТА ЗА ВИРУСОЛОГИЈУ У ВУХАНУ
  • Објавили: „Нема доказа да је било који од раних случајева заразе имао било какве везе са (кинеским) Институтом за вирусологију у Вухану. С друге стране, постоје јасне везе са пијацама животиња у Вухану. Такође нема доказа да је Институт за вирусологију био извор SARS-CoV-2 или да је изводио експерименте са њим прије почетка пандемије“

ТИМ биолога и вирусолога објавио је да нема сигурних доказа да је из лабораторије у Вухану `побегао` коронавирус што је потом довело до пандемије.

У тиму је било више од 20 стручњака из Аустралије, Велике Британије и САД.

Њихова главна оцјена је:

„Нема доказа да је било који од раних случајева заразе имао било какве везе са (кинеским) Институтом за вирусологију у Вухану. С друге стране, постоје јасне везе са пијацама животиња у Вухану. Такође нема доказа да је Институт за вирусологију био извор SARS-CoV-2 или да је изводио експерименте са њим прије почетка пандемије“.

Са додатним указивањем: „Не постоје случајеви код људи повезаним са активностима Института за вирусологију Вухан. Поред тога, током пандемије вирус је мутирао више пута, што такође оповргава претпоставку о његовом вјештачком стварању. У сваком сценарију „бјекства“ SARS-CoV-2 из лабораторије требало је да буде тамо и прије пандемије, али нема доказа који то поткрепљују“.

Крајем марта објављен је и извјештај међународне групе стручњака Свјетске здравствене организације (СЗО) након боравка у Кину у јануару-фебруару ради истраживања порекла коронавируса. Та група није могла доћи до једнозначног закључка.

Указала је да је највјероватније дошло до преноса вируса између животиња, а затим на људе, а да је најмање вјероватно да је SARS-CoV-2  настао у лабораторијским условима.

 

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар