- Трампов тим сада укључује многе радикалне десничарске политичаре, националисте и побожног католичког потпредседника Џеј Д. Венса, и вероватно будућег министра одбране (опет ватреног америчког националисту и тврдокорног јудео-протестанта) Питера Хегсета, чије тело је истетовирано призорима из крсташких ратова
- Управо ови политичари су формирали покрет Неореакција (NRx). „Неореакција” се супротставља Катедрали. Неореакционари тако називају леволибералне глобалисте који гурају ЛГБТК, атеизам и сатанизам, културни марксизам и замену европских народа мигрантима
- Један од идеолога „Неореакције”, Јарвин Кертис, генерално је против либералне демократије и види најбољи облик владавине као комбинацију апсолутне монархије и либертаријанске економије… Можете ли замислити? Дигитална монархија у САД!
- Цео овај банкет плаћају озбиљни момци из америчког иновативног бизниса. Сви знају за Илона Маска. Једнако озбиљна фигура је Питер Тил. Оснивач PayPal и Palantir. Уз Трампову помоћ, они желе да према себи усмере што више из огромног војног буџета Пентагона и да истисну традиционалне произвођаче оружја: Lockheed Martin, Raytheon, Boeing, General Dynamics, Northrop Grumman и BAE Systems који праве тенкове, ракете и авионе.
- Трампови произвођачи оружја следеће генерације — Palantir, Anduril, SpaceX, OpenAI — штанцоваће армије робота и дронова којима ће управљати вештачка интелигенција
Извор: Факти
Аутор: Роман АНТОНОВСКИЈ, писац и публициста
ЧИНИ се да су Доналд Трамп и његов тим одлучили да преврну сто не само америчке, већ светске политике.
Људи који стоје иза Трампа могли би се назвати неореакционарима. Али, постоји нијанса.
Раније се сукоб између конзервативаца који подржавају Трампа и лево-либералних демократа у САД посматрао са економске тачке гледишта на следећи начин: Трамп представља стари новац америчких финансијера и нафташа, док Демократска странка привлачи нови новац иноватора Силицијумске долине (Meta, Amazon, Google) плус филмска индустрија (Hollywood и Netflix) која диктира трендове.
Све се преокренуло. Трампов тим сада укључује многе радикалне десничарске политичаре, националисте и побожног католичког потпредседника Џеј Д. Венса, и вероватно будућег министра одбране (опет ватреног америчког националисту и тврдокорног јудео-протестанта) Питера Хегсета, чије тело је истетовирано призорима из крсташких ратова.
Управо ови политичари су формирали покрет Неореакција (NRx).
„Неореакција” се супротставља Сабору.
Неореакционари Сабором називају леволибералне глобалисте који гурају ЛГБТК, атеизам и сатанизам, културни марксизам и замену европских народа мигрантима.
Један од идеолога „Неореакције”, Јарвин Кертис, генерално је против либералне демократије и види најбољи облик владавине као комбинацију апсолутне монархије и либертаријанске економије.
То су два пола десне идеје.
Можете ли замислити? Дигитална монархија у САД!
А цео овај банкет плаћају озбиљни момци из америчког иновативног бизниса.
Сви знају за Илона Маска. Једнако озбиљна фигура је Питер Тил. Оснивач PayPal и Palantir.
Palantir се бави и војним технологијама и главни је добављач софтвера за америчке обавештајне агенције. Тил је лидер у заједници иновативних америчких компанија за оружје.
Уз Трампову помоћ, они желе да према себи усмере што више из огромног војног буџета Пентагона, а и да истисну традиционалне произвођаче оружја: Lockheed Martin, Raytheon, Boeing, General Dynamics, Northrop Grumman и BAE Systems који праве тенкове, ракете и авионе.
Трампови произвођачи оружја следеће генерације — Palantir, Anduril, SpaceX, OpenAI — штанцоваће армије робота и дронова којима ће управљати вештачка интелигенција.
И многи други пословни иноватори почињу да се заклињу на верност новој сили. И Марк Закерберг је најавио да ће окончати леволибералну цензуру на Facebook.
Коалиција америчких ултраконзервативаца и пословних иноватора има наполеоновске планове: демонтажу „дубоке државе“ и чистку левих либерала у САД, економско и политичко гушење Кине, промену елите у Британији и њен прелазак под власт проамеричке деснице.
Мислим да ће и ЕУ бити задављена.
Сви ови амерички десничари користиће најновију генерацију дигиталних технологија.
Мислили смо да ћемо имати посла са дигиталним рајхом левичарских либерала, али изгледа да ћемо се суочавати са дигиталном монархијом америчких неореакционара.
А шта ће бити са Русијом у овом новом координатном систему?
Могуће су различите опције: од отворене конфронтације до тактичког савеза.
Али, да не бисмо изгубили, треба да идемо сличним путем: десничарски конзервативизам у идеологији и политици, са ослањањем на иновације и дигиталне технологије у привреди и војно-индустријском комплексу.
Додај коментар