Одабрано Свијет

Почело велико лицитирање: Где ће руска војска нанети свој главни удар у „украјинску дубину“?

РУСКИ ГЕНЕРАЛШТАБ КРИЈЕ СВОЈЕ АМБИЦИЈЕ И ПЛАНОВЕ, АЛИ У КИЈЕВУ СТРАХУЈУ ДА ЋЕ ПРВИ НА УДАРУ БИТИ КУПЈАНСК
  • Председник Чеченије Рамзан КАДИРОВ: Ослобађање Авдејевке је још један корак ка победи. Уверен сам да ће наше снаге у зони специјалне војне операције наредних месеци брзо напредовати. Мислим да ћемо наставити да идемо напред великим корацима ка Кијеву“
  • Московски војни експерт, пуковник у пензији Анатолиј МАТВИЈЧУК: „Мислим да је запорошки правац сада највећи приоритет за Русију. И зато што се на територији коју још контролише Кијев налази Запорошка атомска централа која је једна од највећих нуклеарних електрана у Европи. Зато сматрам да наши удари на Работино и Вербовоје нису случајни и да ће наши напредовати према Орехову“
  • Бивши припадник руског војног врха – Јевгениј БУЖИНСКИ: „Добро је што наш Генералштаб крије своје амбиције и планове. И без тога је, међутим, сигурно да наша војска неће нападати велике градове – Харков, Запорожје, Николајев или Одесу – као што је ишла на Мариупољ, Артјомовск (Бахмут) или Авдејевку. Уверен сам да ће ти градови бити опкољавани и да ће се украјхински гарнизони у њима и око њих напросто предавати“

Извор: Факти

ПОЧЕЛО је очекивано велико лицитирање: хоће ли руска војска одмах кренути великим снагама на украјинске одбрамбене линије, ако не одмах – онда када?

Све су подстакли пад Авдејевке и Победе са уласком руске војске у Ласточкино, Степовое и Ивановское.

Зато се захуктава својеврсна „велика дискусија“: са каквим амбицијама и на којим фронтовима могу уследити основни руски удари са продорима у украјинску „оперативну дубину“?

Шта ће Руси прво покушати да узму под своју контролу Работино (за запорошком фронту) које већ нападају, Часов Јар, Северск или Купјанск? А шта ће им бити даље јер се већ виде веће амбиције?

Руски Генералштаб, наравно, не открива своје намере и планове. Чак их брижљиво скрива, између осталог – концентрацијом трупа и војним операцијама које су у функцији прикривања главног правца (или главних праваца) удара.

Можда Русија, како тврде Кијев и његови западни спонзори и налогодавци, са тим циљем окупља „огроман број војника“ (преко 50.000) у близини линије фронта у региону Запорожја.

Бивши припадник руског војног врха – Јевгениј Бужински – наглашава:

„Добро је што наш Генералштаб крије своје амбиције и планове. И без тога је, међутим, сигурно да наша војска неће нападати велике градове – Харков, Запорожје, Николајев или Одесу – као што је ишла на Мариупољ, Артјомовск (Бахмут) или Авдејевку. Уверен сам да ће ти градови бити опкољавани и да ће се украјхински гарнизони у њима и око њих напросто предавати“.

Председник Чеченије Рамзан Кадиров је ослобађање Авдејевке назвао „још једним кораком ка победи“ и открио да је уверен да ће руске снаге у зони специјалне војне операције наредних месеци „брзо напредовати“:

„Мислим да ћемо наставити да идемо напред великим корацима ка Кијеву“.

Посланик у Државној думи Виктор Водолацки, координатор за односе са парламентом Луганске Републике, изјавио је да се у Кијеву највише боје руског удара на Купјанск. Притом је навео да су високи официри украјинске војске и локални званичници већ напустили тај град у Харковској области.

Водолацки је уверен да ништа не може спречити Оружане снаге Русије да „врате Купјанск“.

Московски војни експерт, пуковник у пензији Анатолиј Матвијчук, види могући развог ситуације на фронтовима другачије:

„Мислим да је запорошки правац сада највећи приоритет за Русију. И зато што се на територији коју још контролише Кијев налази Запорошка атомска централа која је једна од највећих нуклеарних електрана у Европи. Зато сматрам да наши удари на Работино и Вербовоје нису случајни и да ће наши ље напредовати преа Орехову“.

Други московски војни експерт Василиј Дандикин претпоставља да би следеће мете током офанзиве Оружаних снага Русије могли бити градови Краматорск, Славјанск, Северск и Угледар.

И Дандикин је уверен: „Наши треба да свакако ослободе Купјанск. Чак и ако главни удар буде на другој страни“.

 

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар