- Постало је страшно живети у САД. На челу државе је „руски агент“. Против њега само што није почела, или можда и јесте, процедура импичмента. Ако од ње не буде ништа – ускоро су избори на којима може бити поражен. Ако и то буде промашај – либерални мејнстрим смислиће нешто треће
- За сумњиве поводом Русије проглашени су и Тулси Габард, Патрик Бјукенен, Дана Рорабахер, отац и син – Рон и Ренд Пол, познати тв-водитељ Такер Карлсон који је Трампа одвратио од бомбардовања Ирана… Вашингтонски естаблишмент оптужује оволико различите личности јер не схвата због чега су бирачи – широм Запада – почели да одбацују политички мени који им нуди „глобално руководство“
- Да би се у САД избегле оптужбе за умешаност у „подмукле Путинове планове“ изгледа да треба бити милитантни глобалиста и у свему подржавати корумпирани естаблишмент. Тако се сви добри људи у САД проглашавају за „Путинове“!
- „Глобално руководство“ ће кад-тад сићи са политичке сцене. Велике силе ће се међусобно договорити, макар за неко време. Лов на вештице ће престати. Кад се то догоди, Путин ће одједном постати лучоноша јер су у „мрачним временима“ за њега радиле такве светле личности…
Аутор: Дмитриј ДРОБЊИЦКИ
СВИ већ подуже знају да је Доналд Трамп – агент Кремља и лична Путинова марионета.
У Русији се сви смеју тој фантасмагорији.
„Руску везу“ глупошћу сматрају и многи западни аналитичари. Укључујући и америчке. Нажалост, такви нису већина.
Откако је Хилари Клинтон 2016-те лансирала тврдњу да је Трамп „руски агент“ – амерички медији и политичари опозициони Трампу не престају да то понављају. Упркос томе што „дил Трампа са Кремљом“ нису успели да докажу.
Зато покушавају са импичментом, хватајући се за то што је Трамп покушао натера Кијев да отвори истрагу против украјинске компаније у чијем савету директора је син Џоа Бајдена који се кандидовао за председника САД.
За Трампову `велеиздају` покушавају да прогласе одлуку о повлачењу трупа из Сирије. Тврде да је и то доказ да он „ради за Москву“.
Ово је фактички официјелна позиција Демократске партије.
Све у свему, постало је страшно живети у САД.
На челу државе је „руски агент“. против њега само што није почела, или можда и јесте, процедура импичмента. Ако од ње не буде ништа – ускоро су избори на којима може бити поражен.
Ако и то буде промашај – либерални мејнстрим смислиће нешто треће.
С тим би они некако, да се сада не испоставља да Трамп није једини „агент Кремља“ у америчкој политици.
Хилари Клинтон је управо означила једног од председничких кандидата Демократске партије као „агента Кремља“.
Имала је у виду Тулси Габард и нагласила да је она „руска љубимица“. Упркос томе што је чланица њене демократске партије, конгресмен од 2013-те и активни официр Националне гарде.
Међутим, оваквим ловом на вештице не баве се само Хилари и демократе и са њима повезани медији.
Сенатор-републиканац из Кентакија Ренд Пол био је 2017-те оптужен да „ради за Кремљ“. Учинио је то покојни сенатор-републиканац Џон Мекејн. Зато што је Пол одбио да подржи пријем Црне Горе у НАТО.
Пре Ренда, за симпатије према Русији били су оптуживани Патрик Бјукенен, Дана Ррорабахер и (Рендов отац) Рон Пол. А сва тројица су били верни сарадници Роналда Регана којем се приписује победа у Хладном рату. Сва њихова кривица била је у томе што нису хтели нови хладни рат и што су позивали да се са Русијом и Кином успоставе „реалистични односи“.
Неколико пута је „љубимцем Кремља“ називан и тв-водитељ Такер Карлсон којем се приписује да је летос одвратио Трампа од намере да бомбардује Иран.
Вашингтонски естаблишмент оптужује оволико различите личности јер не схвата због чега су бирачи – широм Запада – почели да одбацују политички мени који им нуди „глобално руководство“.
Русија се показала најзоднијим кандидатом за улогу „Доктор Зло“. Само, јесу ли творци верзије о `руском трагу` свесни последица свога `изума`?
Схватају ли каквом `цртају` Русију оптужујући за сарадњу са њом своје политичаре, новинаре и експерте?
Јер, ударили су на Американце (Трамп, Габард…) који позивају на одговорност бирократе и лобисте који масно зарађују на ратовима, који тврде (Бјукенен, Рорабахер, отац и син Пол) да је Запад после Хладног рата кренуо погрешним путем или (Карлсон) постављају припадницима елите незгодна питања…
Све су то (и по физичком изгледу и по идејама које заступају) симпатични људи, а ето – сви раде за Кремљ.
Да би се у САД избегле оптужбе за умешаност у „подмукле Путинове планове“ изгледа да треба бити милитантни глобалиста и у свему подржавати корумпирани естаблишмент.
Тако се сви добри људи у САД проглашавају за „Путинове“!
„Глобално руководство“ ће кад-тад сићи са политичке сцене.
Велике силе ће се међусобно договорити, макар за неко време.
Лов на вештице ће престати.
Кад се то догоди, Путин ће одједном постати лучоноша новије западне историје јер су у „мрачним временима“ за њега радиле такве светле личности…
Подразумева се да ће и то такође бити проглашено „покварени план Кремља“.
Како су лукави ти Руси!
http://fakti.org/quo-vadis-orbi/putin-ima-sanse-da-postane-luconosa-novije-istorije-zapada
Додај коментар