- Председник САД посебно нагласио: „Јавност мора да зна шта се заиста догађа. ово је срамно. неко добро плаћа за лажне оптужбе“
- Амерички магазин Time прикључио се глобалном флешмобу #metoo. У своју традиционалну рубрику „Човек године“ сврстао је 29 жена које су јавно говориле да су биле жртве „сексуалних спопадања“. Његови читаоци нису, међутим, гласали за 29 пробраних младих и не више младих жена на које су „насртали мушкарци“. Већински су свој глас – као „Човеку године“ – дали саудијском принцу престолонаследнику Мухамеду бен Салману Ал Сауду!
ДОНАЛД Трамп је очекивано негирао тврдње колумнисткиње магазина Elle Елизабет Џин Керол да ју је (полу)силовао 1995-те усред велике робне куће на њујоршкој Петој авенији.
Амерички лидер је тврдње-оптужбе Керол назвао „фикцијом“ и „лажним вестима„, наводећи да не постоје докази за такве тврдње Керолове.
Посебно је нагласио да никад није упознао Џин Керол и оптужио је да је њена мотивација за такве тврдње да „прода нову књигу“.
„Никад нисам упознао ту особу у свом животу“, рекао је Трамп.
Амерички председник позвао је све који поседују „информације да Демократска партија или New York Magazine сарађују са Керол да обавесте Белу кућу“.
„Треба да буде срамота оне који измишљају лажне приче о нападу како би покушали да себи обезбеде публицитет, да боље продају књигу илида себи направе политичку агенду“, навео је Трамп.
Па додао: „Јавност мора да зна шта се заиста догађа. ово је срамно. неко добро плаћа за лажне оптужбе“.
Трамп се захвалио робној кући Bergdorf Goodman што је потврдила да не поседује видео снимак било каквог таквог инцидента.
Досад је више од 20 жена оптужило председнјика САД да их је сексуално узнемиравао и спопадао, али ни једна истрага досад о томе није обављена нити је ишта доказано пред судом.
Са једном од најсмешнијих оптужби против Tрампа иступила је порно-глумица Сторми Дeниелс (право име јој је Стефани Клифорд)., али је федерални суд у Њујорку одбацио њену тужбу против Трампа.
Амерички магазин Time прикључио се глобалном флешмобу #metoo. У своју традиционалну рубрику „Човек године“ сврстао је 29 жена које су јавно говориле да су биле жртве „сексуалних спопадања“.
У `групи 29` су и глумица Ешли Џад, анонимна мексиканка Исабел Паскуал, медицинска сестра из Тексаса која је дозволила да јој буде усликан само лакат, певачиица Тејлор Свифт…
Time је објаснио да свих 29 и јесу право „Човек године“ јер су имале петље да открију шта има се догађало.
Све оне су активисткиње женског покрета The Silence Breakers.
Читаоци Time нису, међутим, гласали за 29 пробраних младих и не више младих жена на које су „насртали мушкарци“.
Већински су свој глас – као „Човеку године“ – дали саудијском принцу престолонаследнику Мухамеду бен Салману Ал Сауду.
Зато што је имао петље да због корупције похапси 11 саудијских принчева… Није им сметало ни што та хапшења нису била баш сасвим чиста антикорпуциона операција…
Додај коментар