Одабрано Свијет

Трампови агитатори говоре: Сви на изборе! Сви на барикаде!

ПРЕДСЕДНИЧКИ ИЗБОРИ 3. НОВЕМБРА - ТРАМП ИЛИ БАЈДЕН - „ДАН Д“ ЗА АМЕРИКУ
  • Упркос свим уверавањима CNN, MSNBC, The New York Times,The Washington Post и њима сличних – нема разумног разлога да се верује да Трумп барем неће поновити свој резултат пре четири године. Упркос коронавирусној кризи, више од половине Американаца верује да живи боље него пре четири године. То је утврдила агенција Галлуп, а то се није догодило најмање 20 година!
  • Већ је гласало више од половине уписаних бирача. Али, ни са даном избора, највероватније, изборни спор неће престати. Војске адвоката су не обе стране у ниском старту, спремне да оспоре неповољно бројање гласова за своје клијенте
  • У кључним државама САД, од којих ће зависити исход избора, одвијаће се ипак жестоке правне битке, праћене уличним протестима, сукобима и, не дај Боже, биткама
  • Трампистима говоре да ће због „погрешног“ гласања на изборима 2020. заувек бити под „катанцом за кугу“ у својим кућицама где ће непрестано дрхтати очекујући још један талас насиља бесних Афроамериканаца и белих левих ултраша који су им се придружили

Аутор: Дмитриј ДРОБЊИЦКИ

ФОРМАЛНИ датум америчких оредседничких избора је 3. новембар. Међутим, у стварности су амерички избори већ одавно у пуном јеку.

Више од 90 милиона Американаца већ је гласало пре рока, поштом и на посебно организованим бирачким местима.

Дакле: више од половине уписаних бирача.

Али, ни са даном избора, највероватније, изборни спор неће престати. Војске адвоката су не обе стране у ниском старту, спремне да оспоре неповољно бројање гласова за своје клијенте.

Обе стране имају довољно снаге да истовремено воде парнице у двадесет држава од педесет.

У кључним државама САД, од којих ће зависити исход избора, одвијаће жестоке правне битке, праћене уличним протестима, сукобима и, не дај Боже, биткама.

Резултати гласања могу се потом оспорити и у Врховном суду и на заједничкој седници оба дома Конгреса САД у јануару, када треба да буду усвојени изборни резултати сваке државе. А касније ће, очигледно, бити разлога за одлазак на суд – превише се принципијелног спора, превише идеолошки и психолошки набијеног сукоба данас одвија у прекоморској суперсили.

Широко публиковани резултати анкета спроведених уз учешће главних (и углавном либералних) медија, крајње искривљено описују слику политичких наклоности грађана САД, посебно када је реч о њиховим индустријским државама.

А управо ће те државе, заједно са Флоридом и Северном Каролином, одлучити о судбини избора.

Упркос свим уверавањима CNN, MSNBC, The New York Times,The Washington Post и њима сличних – нема разумног разлога да се верује да Трумп барем неће поновити свој резултат пре четири године. Упркос коронавирусној кризи, више од половине Американаца верује да живи боље него пре четири године.

То је утврдила агенција Галлуп, а то се није догодило најмање 20 година!

Сви најновији статистички подаци о запослености, расту потрошачке тражње и БДП указују да се америчка економија чак и у контексту другог таласа пандемије ковид-19 – подстакнута Трамповим пореским и административним реформама – уверено опоравља од закључавања.

Под Трампом су се вратиле у Сједињене Државе многе индустрије за које се раније сматрало да су неповратно отишле у југоисточну Азију.

Након смрти под Клинтоном, Бушом млађим и Обамом амерички Средњи Запад је поново дубоко продисао. Енергетски сектор је оживео. Војно-индустријски комплекс и његови подизвођачи поново су на коњу.

По први пут после тридесет година, стварне зараде су почеле да расту…

Да, све то је прекинула криза коронавируса. Али крајем лета, након што су укинута многа ограничења, почео је „одскок“ који је предвидео Трамп – БДП, запосленост и зараде поново су почели да расту.

Као магијом, трампономика је људе вратила на посао.

Наравно, за тако развијену земљу као што су Сједињене Државе – лош су резултат готово 240 хиљада смртних случајева од ковид-19 (више од 72 на 100 хиљада становништва) и скоро 10 милиона заражених.

И управо су на овом (по мом мишљењу, потпуно погрешно) демократе направиле свој предизборни улог.

Значајан део америчких малих и средњих предузећа једноставно ће изумрети ако се поново најаве строги карантини.

А сами градоначелници и демократски гувернери који су се, заправо, најгоре носили са пандемијом у САД током њеног првог таласа, сада отворено прете новим рестриктивним мерама, од којих неке у тренутној фази борбе против коронавируса изгледају једноставно апсурдно.

Али, те мере у потпуности докусурују средњу класу Америке, и то не само у великим градовима, већ и на периферији – у оним регионима који нису много патили од ковид-19, али су у потпуности искусили резултате карантина.

Тек треба да схватимо колико коштају закључавања у већим градовима широм света.

У Сједињеним Државама већ говоре о вишеструком повећању смртности од предозирања, самоубистава и хроничних болести. Данас се у Америци заиста више плаше карантина него вируса који га је изазвао.

Упркос свему, демократе су направиле врло непромишљену изборну ставку на коронавирус. Тачније, на његову убојитост и то колико га је Трамп „олако схватио“.

С обзиром да су вакцине далеко и терапија наизглед неефикасна, једини „читљив“ предлог на левој страни политичког спектра су нове мере карантина. То значи нове економске потешкоће за саме људе, од којих је већина, претпоставља се, гласала за Трампа.

Лудило? Никако, кажу нам неки амерички, европски и домаћи аналитичари. Тврде да је реч о пажљиво испланираном чину застрашивања становништва.

Али, не са циљем да натерају све да седе код куће или да носе маске и рукавице. Већ да би уплашили, колико је то могуће, Трампове гласаче. У смислу: имајте на уму да ћете и даље гласати за погрешну особу, зато ћемо вас и даље закључавати у карантин и нећемо вам дозволити да нормално живите.

Додајте овоме претњу трајном пљачком од антифа и Blac Lives Matter, и добијате готово савршен систем контроле над људима који у срцу саосећају са популистичким Трампом, као и са свиме што он отелотворује.

Кажу да ће због „погрешног“ гласања на изборима 2020. амерички трамписти заувек бити под „катанцом за кугу“ у својим кућицама где ће непрестано дрхтати очекујући још један талас насиља бесних Афроамериканаца и белих левих ултраша који су им се придружили.

Ова конспирологија пустила је дубоке корене. И, као што је увек случај са прилично утемељеном теоријом завере, она има стварне темеље.

Демократски градоначелници и гувернери заиста су се понашали као да покушавају да убију све потенцијалне Трампове гласаче.

Реализована су апсолутно неразумна закључавања, а нереди „бесне омладине“ никако нису спречавани. Чак је полицији запрећено да ће остати без финансирања.

Чињеница је да су многе, на први поглед нелогичне акције демократа на власти, имале за циљ да Трампу одузму његов главни адут – економију.

Зато Трампови агитатори имају за шта да се закаче. Говоре: погледајте шта је измишљено против нас! Сви на биралишта, сви на барикаде!

Ова врста позива уочи избора се чује на Fox News, са страница Breitbart-а, најмасовнијег интернет-издања у историји, као и током емисија популарних конзервативних радијских водитеља итд.

Али, теорија завере не може бити уверљива ако не говори о успеху „мрачних сила“.

Тако су се већ родиле теорије да су Трампове присталице већ сломљене, застрашене и дотучене.

Овоме треба додати тврдње да ће снагатори из Антифе и BLM Трамповцима уништити офисе и фабричице, да ће им престравити чланове породице и пријатеље.

Већ је дошло дотле да колумнисти Politico, The New York Times и вечно заинтересованог за трансатлантску солидарност британског The Guardian, пишу да је трамповским бирачима дошао крај, да су сатерани уза зид, да су можда и даље интимно на његовој страни, али да се неће усудити да гласају за `погрешног кандидата».

Конспиролози, наравно, не узимају у обзир  да трамповски бирачи мрзе демократе који им прете новим карантинима и да у Трамповој новој победи виде светло на крају тунела.

Не узимају у обзир ни чињеницу да ће за Трампове бираче бити социјална смртна пресуда победа глобалистичке администрације БајденХарис, а ће она бити макар одложена ако у Белој кући остане несистемски «хулиган».

Теорија је, нема сумње, лепо скројена. Она је и објашњење због чега је вашингтонски естаблишмент, склон лоповлуку, за свог кандидата одабрао старог и болесног Бајдена и због чега се још узда у победу.

А колико су заиста успели да заплаше Трампове бираче – сазнаћемо врло брзо.

http://fakti.org/alter-america/trampovi-agitatori-govore-svi-na-izbore-svi-na-barikade

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар