Вијести Свијет

Абазовић: За Закон о слободи двјере два пута смо гласали, члан 12 оспоравамо за сваки случај

НАГЛАСИО ДА ЈЕ НА ТАЈ ЗАКОН ЗАУВИЈЕК СТАВЉЕНА ТАЧКА И ДА СУ ВЈЕРЕ САДА РАВНОПРАВНЕ
  • Поводом обраћања Уставном суду Црне Горе рекао: „Иницијатива има за циљ да стави печат на цијелу причу да ће културна добра Црне Горе завршити негдје друго, што би они рекли, `у Чачак`. То је и теоретски немогуће, али је добро да и Уставни суд, овакав какав је, да потврду тога

ПОТПРЕДСЈЕДНИК Владе Црне Горе и предсједник покрета УРА Дритан Абазовић изјавио је да иницијатива за оцјену уставности Закона о слободи вјероисповијести има за циљ да стави печат на цијелу причу да ће културна добра Црне Горе завршити негдје другдје.

Посланички клуб „Црно на бијело“ упутио је Уставном суду иницијативу за оцјену уставности члана 12 Закона, који се односи на заштиту културних добара.

Иницијатива има за циљ да стави печат на цијелу причу да ће културна добра Црне Горе завршити негдје друго, што би они рекли, `у Чачак`. То је и теоретски немогуће, али је добро да и Уставни суд, овакав какав је, да потврду тога“, рекао је Абазовић, одговарајући на питања новинара у Жупи.

Он је, преноси ЦдМ, додао да су посланици УРА два пута гласали за закон и да сматрају да је либералан, добар и праведан.

Абазовић је истакао да је на Закон о слободи вјероисповијести стављена тачка и да су вјерске заједнице доведене у равноправан положај.

Клуб посланика коалиције „Црно на бијело“ у црногорском парламенту, коју предводи УРА, подио је иницијативу за покретање поступка за оцјену уставности одредбе члана 12 Закона о слободи вјероисповијести или увјерења и правном положају вјерских заједница, иако је првобитно гласала за тај закон.

У оспореном члану се наводи да се у случајевима премјештања, изношења из државе или отуђења добара која представљају културну баштину Црне Горе, а на којима право својине има вјерска заједница, примјењују одредбе закона којим се уређује заштита културних добара.

Сада укинуте одредбе су раније предвиђале да имовина вјерских заједница прелази у власништво државе ако вјерска заједница нема доказе да њој та имовина припада од прије 1918, односно прије стварања Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца (Југославије).

(Танјуг)

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар