- „Требало је ријешити питање међудржавног уговора Србије и БиХ о додирним тачкама куда ће пролазити аутопут Београд-Сарајево, али ништа од тога није урађено“
- „Најбоље би било брзо формирати Савјет министара, и то у року од седмицу или двије, и кренути са рјешавањем економских питања, те замолити Турску и Србију да БиХ дају додатни период за усаглашавања“
СРПСКИ члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је да је срамота што чланови Предсједништва БиХ сутра у Београд на трилатерални састанак БиХ-Србија-Турска иду без заједничког става, истакавши да предсједавајући Жељко Комшић нема иницијативу за договор.
Додик је истакао да се у вријеме када је био предсједавајући Предсједништва БиХ залагао да се ријеши питање државног уговора са Србијом и Турском, те да је и од Савјета министара у техничком мандату тражио да се то ријеши.
Он је истакао да Предсједништво БиХ нико не уважава у Савјету министара у техничком мандату.
Нагласивши да је требало ријешити питање међудржавног уговора Србије и БиХ о додирним тачкама куда ће пролазити аутопут Београд-Сарајево, Додик је поновио да ништа од тога није урађено.
„Ово је срамота, ми напросто идемо тамо, а предсједавајући нема иницијативу да се нешто деси и договори. Нити нас је сазвао, нити комуницирамо телефоном“, рекао је Додик за Федералну телевизију.
Додик је упитао о чему би се у таквој ситуацији могло причати на састанку у Београду.
Он је навео да је од турског предсједника Тајипа Реџепа Ердогана, који је љетос боравио у БиХ, тражио да омогући БиХ повољнији уговор него што има са Србијом.
Додик је рекао да је питање, уколико се понуди заједничка изјава у Београду, шта би у име БиХ требало писати у том документу, будући да нема усаглашеног става међу члановима Предсједништва БиХ.
Српски члан Предсједништва БиХ сматра да би најбоље било брзо формирати Савјет министара, и то у року од седмицу или двије и кренути са рјешавањем економских питања, те замолити Турску и Србију да БиХ дају додатни период за усаглашавања.
Када је ријеч о „гуленовцима“ чије изручење од БиХ тражи турски предсједник, Додик је навео да је то додатни проблем, али да није одговоран да одговора на то питање.
„Ријеч је о турским грађанима. Треба урадити као што се ради и у случајевима када БиХ тражи изручење својих грађана. Ако Турска тражи изручење својих грађана и ако ти људи немају држављанство ове земље, зашто их онда задражавамо овдје?“, упитао је Додик.
(Танјуг)
Додај коментар