- Милорад ДОДИК: Сљедеће седмице имаћемо заједничку комисију гдје ћемо покушати да постигнемо одтређене договоре поводом закона о спољној политици. Цијенимо напоре Конаковића да коначно БиХ има закон који ће регулисати ову област
- Елмедин КОНАКОВИЋ: Није лако телефоном и на ријеч рјешавати питања која су се годинама гомилала, али без обзира на нека неслагања, па чак и суштинска, можемо се договарати
СРПСКА никада није правила проблем у вези са јужном гасном конекцијом и спремна је да за овај приједлог гласа, али се ово питање не смије условљавати источном гасном конекцијом, изјавио је предсједник Републике Српске Милорад Додик, након састанка у Бањалуци са министром иностраних послова у Савјету министара, Елмедином Конаковићем.
Разговарали су и о усаглашавању закона о спољним пословима.
– Сљедеће седмице имаћемо заједничку комисију гдје ћемо покушати да постигнемо одтређене договоре. Цијенимо напоре Конаковића да коначно БиХ има закон који ће регулисати ову област – поручио је Додик.
Истакао је да су се сложили да ЕУ са својом политиком није стимулативна у погледу одржавања воље за европским путем.
– Условљавања било које врсте треба избјећи – поручио је Додик и додао да су се сложили да нема потребе да се оспоравају пројекти у Републици Српској.
Конаковић је рекао да је неопходно да владе Српске и Федерације БиХ заједнички реализују значајне пројекте.
Додао је да морају бити подржани развојни пројекти у БиХ, с циљем економског напретка и добробити грађана.
– Није лако телефоном и на ријеч рјешавати питања која су се годинама гомилала, али без обзира на нека неслагања, па чак и суштинска, можемо се договарати – рекао је новинарима Конаковић након састанка са предсједником Републике Српске Милорадом Додиком.
Када је ријеч о источној и јужној гасној интерконекцији, Конаковић истиче да су ријешена нека од техничких питања, те да вјерује да ће ово питање бити реазматрано на идућој сједници Савјета министара. Имам више оптимизма и надања. Апелујем да се окренемо компромисима“, нагласио је Конаковић.
(РТРС)
Додај коментар