Предсједник РС

Додик: „Мултиетничко Сарајево“ остаје без Срба – 13 пута их више умре него што се роди

НАВЕО ДА СЕ У НОВОМ САДУ РОДИ 200 ПУТА ВИШЕ БОШЊАКА НЕГО СРБА У САРАЈЕВУ
  • Предсједник РС Милорад ДОДИК: Према статистици Кантона Сарајево, у 2022-ој рођено су 23, а умрла 294 Србина. У граду који је имао најмање 160.000 Срба и још неколико десетина хиљада оних који су се изјашњавали као Југословени потпуно је јасно каква ће демографска ситуација бити у наредним годинама

ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Милорад Додик рекао је да је фрапантна чињеница о броју Срба у Сарајеву, те је анализирао званичне статистичке податке за Кантон Сарајево, гдје је уочено да је број Срба који се роди у овом „мултиетничком главном граду“ БиХ тринаест пута мањи од броја Срба који умре.

– Наиме, само 2022. године рођено је 23, а умрло 294 Срба. У граду који је имао најмање 160.000 Срба и још неколико десетина хиљада који су се изјашњавали као Југословени потпуно је јасно каква ће демографска ситуација бити у наредним годинама – написао је Додик на друштвеној мрежи Х.

Указао је да ће град који се истиче као „мултиетнички и главни град“ у периоду, не већем од 10 до 12 година, имати више од 96 одсто муслимана, Бошњака.

– Имате једну апсурдну ситуацију да ће становништво у БиХ бити 50 одсто хришћанско и око 50 одсто муслиманско, а „мултиетнички и главни град“ БиХ готово 100 одсто муслимански. Колико је фрапантна ова чињеница о Србима у Сарајеву, показује поређење са градом Новим Садом, гдје су муслимани, Бошњаци, увијек били испод пола процента становништва, а гдје се само за 2022. годину, као и за сваку годину у протеклих десет година, роди готово 200 посто муслимана, Бошњака, више него што је то случај са Србима у Сарајеву – каже Додик.

О апсурдности наметнуте одлуке тзв. високог представника и члана 203а Кривичног закона БиХ, који прописује кривично дјело `неизвршавање одлуке високог представника`, каже Додик, говори и чињеница да се на овај начин могла прописати кривична одговорност за било какво поступање против било које „његове одлуке“.

– Тако би у случају да се буде свјесно да ће „мултиетнички и главни град“ бити готово 100 посто једновјерски (муслимански) у земљи у којој је становништво вјерски хетерогено, могла бити наметнута одлука о „дистрикту Сарајево“, који би укључивао Кантон Сарајево и Источно Сарајево у Републици Српској, те на неки начин вјештачки обезбиједити мултиетичност. Наравно, онај ко би се противио овој одлуци био би кривично гоњен и завршио би у затвору – наводи Додик.

Додај коментар

Кликни овде да поставиш коментар